ŚWIETLICA SZKOLNĄ PRZESTRZENIĄ CZASU WOLNEGO

Świetlica szkolna jest miejscem, w którym dzieci mogą kreatywnie spędzić czas przed i po lekcjach. Zapewniamy opiekę uczniom, organizujemy zajęcia oraz wspomagamy szkołę w procesie dydaktyczno- wychowawczym i profilaktycznym. Celem naszej świetlicy jest organizowaniezajęć świetlicowych tak, aby każdy uczestnik mógł w niej czuć się dobrze, rozwijać swoje zdolności i umiejętności. Świetlica jest miejscem, w którym dziecko może aktywnie spędzić czas, odpocząć po lekcjach, pobawić się z rówieśnikami, czy nawiązać nowe znajomości.Codziennie w godzinach od 6:30 do 16:30, a w oddziałach przedszkolnych do godziny 17:00 wychowawcy świetlicy sprawują opiekę nad uczniami, pomagają przy odrabianiu prac domowych oraz organizują szereg ciekawych zajęć tematycznych takich jak: zajęcia muzyczne, plastyczne, ruchowe, rozwijające zmysły i kreatywność.W ramach działalności świetlicy, wychowawcy organizują także konkursy tematyczne, wycieczki oraz imprezy okolicznościowe. Chętnie angażujemy się w konkursy międzyświetlicowe, organizowane w naszym mieście dzięki, którym uczniowie mogą pochwalić się swoimi umiejętnościami, rozwijać swoje zainteresowania oraz reprezentować naszą szkołę w innych placówkach na terenie Miasta Poznania.

Jednym z cyklicznych konkursów, który funkcjonuje i cieszy się dużą popularnością w naszej świetlicy jest konkurs „Świetliczak miesiąca”, w którym dziecko wyróżniające się swoją postawą otrzymuje dyplom z tytułem i nagrodę na forum grupy.

W świetlicy funkcjonuje także Klub Malucha, w którym dzieci podczas zebrań i konsultacji z rodzicami mogą spędzić czas na zabawach
w gronie rówieśników.

 

Świetlica Środowiskowa „Przystań” – klasy Szkoły Podstawowej nr 25

Pracownia Profilaktyki – klasy Gimnazjum

 

Nasze zajęcia dają możliwość spędzenia czasu wolnego w ciekawy sposób w miłej atmosferze. Stwarzamy warunki do rozbudzania i rozwijania aktywności twórczej, wyobraźni umiejętności współdziałania w grupie, a także kształtowania nawyku reagowania na potrzeby i emocje innych.

W czasie zajęć oprócz zabaw i ćwiczeń rozwijających umiejętności społeczne organizujemy warsztaty artystyczne, podczas których poznajemy różnego rodzaju techniki plastyczne. Naszą specjalnością są ozdoby i kartki okolicznościowe wykonywane techniką decoupage. Organizujemy również warsztaty kulinarne, podczas których doskonalimy nasze umiejętności związane z pracą w kuchni.

W tym roku szkolnym 2018/2019 spotykamy się w poniedziałki, wtorki, środy oraz czwartki.

Współpracujemy z poznańskim oddziałem PCK i świetlicą środowiskową działającą przy Oratorium Maltańskim. Nasi uczniowie razem z wolontariuszkami Polskiego Czerwonego Krzyża biorą udział w różnego rodzaju akcjach charytatywnych organizowanych na terenie  szkoły.