Integracyjnymi i Specjalnymi w Poznaniu

Logopedia

„Prawidłowy rozwój językowy daje dziecku poczucie bezpieczeństwa – dzięki językowi można bowiem porządkować otaczający świat, nauczać zasad obowiązujących w społeczeństwie”

 

prof. Jagoda Cieszyńska

 

LOGOPEDIA W NASZEJ SZKOLE

Mowa to jedna z ważniejszych umiejętności, jaką zdobywa dziecko w toku swojego rozwoju. Jej kształtowanie trwa wiele lat i przebiega w indywidualnym rytmie. Dziecko, które idzie do pierwszej klasy powinno wymawiać poprawnie wszystkie głoski, mieć bogate słownictwo dotyczące jego życia, otoczenia, umieć budować poprawne pod względem gramatycznym i logicznym zdania. Prawidłowa wymowa ma duże znaczenie dla późniejszego powodzenia w nauce czytania i pisania. Bez względu na przyczynę wystąpienia zaburzeń mowy i komunikacji terapię należy podjąć jak najwcześniej.

Zespół logopedów:

mgr Blanka Matela

mgr Anna Urbańska

 

Godziny pracy mgr Blanki Mateli

Poniedziałek   7:45 – 15:00

Wtorek            7:45 – 15:40

Środa              7:45 – 15:30

czwartek         7:45 – 8:45

piątek              10:00 – 15:00

 

Godziny pracy mgr Anny Urbańskiej

Poniedziałek   7:45 – 15:45

Wtorek            7:45 – 15:45

Środa              12:45 – 15:45

czwartek         7:45 – 15:45

piątek              11:45 – 14:45

 

Droga Mamo, Drogi Tato!

 • Jeżeli Wasze dziecko ma problemy z wymową pamiętajcie, że nie wystarczą same ćwiczenia u logopedy. Wasze zaangażowanie zwiększa efektywność terapii Waszego dziecka.
 • Wystarczy trochę chęci i 10 – 15 minut by poćwiczyć śmieszne miny.
 • Ustawienie aparatu artykulacyjnego odbywa się do 13 roku życia i w tym okresie korygowanie wad wymowy przebiega bez większych stresów i problemów. Im później zaczniemy tym trudniej.
 • Mowa w dużej mierze wpływa na całokształt rozwoju dziecka, a szczególnie na jego powodzenia w szkole, nauce i kontaktach z rówieśnikami.
 • Mówcie do dziecka dużo i wszędzie. To rozwinie jego słownictwo, wyobraźnię oraz jasność wyrażania myśli i emocji.
 • Pozwólcie robić dziecku miny przed lustrem – ćwiczcie język, wargi i żuchwę.Najlepiej te same, które poznały na naszych zajęciach i chętnie Wam je zademonstrujemy.
 • Czytajcie dziecku krótkie wierszyki, rymowanki i powtarzajcie je z nim. Pomożemy Wam           z doborem tekstów wklejając je do zeszytów.
 • Nie zmuszajcie dzieci do ćwiczeń podczas choroby czy złego samopoczucia.
 • Bądźcie wyczuleni na wymowę Waszego dziecka wszędzie, nie tylko podczas terapii, ale nie korygujcie wymowy dziecka przy osobach trzecich.
 • Bądźcie cierpliwi i opanowani. Terapia logopedyczna musi potrwać. Na efekty pewnie trzeba będzie trochę poczekać, ale na pewno przyjdą!
 • I pamiętajcie! Ćwiczyć można wszędzie: w domu, samochodzie, na spacerze i podczas każdej okazji: mycia rąk, układania zabawek, przygotowywania posiłków, wspólnej zabawy…

Jak pracujemy możecie dowiedzieć się z naszej galerii zdjęć.

U logopedy nie musi być nudno! Nie tylko ćwiczymy wymowę trudnych głosek i słów przed lustrem. Układamy też historyjki, krzyżówki, wycinamy, lepimy, przypinamy, czytamy i chyba najważniejsze! – dużo mówimy!

Kontakt z nami jest możliwy za pomocą dziennika elektronicznego oraz podczas każdych zebrań dla rodziców.