w Poznaniu

Klasy sportowe

 

 

 

 

 

Oddziały sportowe prowadzimy w klasach:

  • I-III szkoły podstawowej
  • IV-VIII szkoły podstawowej

 

Program zajęć sportowych w klasach IV-VIII obejmuje 10 godzin w tygodniu, z czego na szkolenie specjalistyczne przeznacza się 6 godzin, na pozostałych godzinach realizowana jest podstawa programowa.

W klasach I-III prowadzimy 3 godziny wychowania fizycznego oraz 7 godzin zajęć specjalistycznych z zakresu hokeja na trawie, które są wkomponowane w plan lekcji.

Zajęcia sportowe z hokeja na trawie prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską, zgodnie z Programem Szkolenia Polskiego Związku Hokeja Na Trawie dla uczniów szkoły podstawowej klas I-III oraz klas IV-VIII. W.w. programy zaopiniowane są pozytywnie przez Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Treningi odbywają się na terenie szkoły (w sezonie jesiennym i wiosennym), na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego– boisko pełnowymiarowe ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Droga Dębińska oraz na hali POSIR przy ul. Spychalskiego 34 w Poznaniu.

Klasy sportowe są objęte patronatem KS AZS AWF Poznań.Dzięki współpracy z KS AZS AWF Poznań możemy korzystaćz obiektów uczelnianych i sprzętu specjalistycznego. Zawodnicy klas sportowych reprezentują klub w rozgrywkach ligowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim we wszystkich kategoriach wiekowych. W naszym gronie są również reprezentanci Kadry Wojewódzkiej oraz Kadry Narodowej do lat 16. Nasza działalność ukierunkowana jest na wszechstronny rozwój uczniów. Staramy się wykorzystywać ich predyspozycje sportowe oraz sportowy potencjał.

W sezonie 2019/2020 nasi czniowie reprezentują klub w rozgrywkach dzieci, skrzatów oraz młodzików. Starsi uczniowie oraz absolwenci szkoły biorą udział w rozgrywkach juniorów oraz juniorek.

Na naszym koncie mamy również indywidualne osiągnięcia naszych uczniów. Jakub Król absolwent III gimnazjum, od dwóch lat jest reprezentantem Polski do lat 16. Wraz z drużyną w Mistrzostwach Europy w hokeju 5-osobowym zdobył 3 miejsce.

Medale zdobywamy również w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju. Również w tym roku nasi zawodnicy nie zawiedli i stanęli na podium.

  • Reprezentacja naszej szkoły zdobyła brązowy medal w rozgrywkach międzyszkolnych
    w kategorii chłopców w ramach Igrzysku młodzieży szkolnej.
  • Reprezentacja naszej szkoły w kategorii dziewcząt plasowała się na II miejscu
    w rozgrywkach międzyszkolnych w ramach Igrzysk dzieci.

Podczas wakacji letnich oraz zimowych corocznie organizujemy półkolonie sportowe lub obozy, podczas których uczniowie biorą udział w zajęciach sportowych, ale również uczestniczą w wielu atrakcjach i wycieczkach.

Dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta Poznań w ramach Młodzieżowego Centrum Sportu drużyny młodzieżowe naszej szkoły startują w rozgrywkach hokeja na trawie na poziomie Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Wielkopolskiego Związku Hokeja na Trawie.