KLASY SPORTOWE HOKEJA NA TRAWIE

I-III Szkoły Podstawowej nr 25

IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 25

  • W klasach sportowych prowadzimy 4 godziny wychowania fizycznego tygodniowo, w tym 6 godzin zajęć sportowych z zakresu hokeja na trawie, które są wkomponowane w plan lekcji.

 

  • Trenujemy na terenie szkoły (dotyczy klas młodszych w sezonie jesiennym i wiosennym) oraz na obiektach Akademii Wychowania Fizycznego na boisku pełnowymiarowym ze sztuczną nawierzchnią przy ul. Droga Dębińska i w hali POSIR przy ul. Chwiałkowskiego w Poznaniu.

 

  • Treningi prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę trenerską, zgodnie z „Autorskim programem nauczania dla klas sportowych o profilu hokeja na trawie dla szkół podstawowych i gimnazjalnych” Agaty Krenz-Wybieralskiej.

 

  • Klasy hokeja to klasy patronackie KS AZS AWF Poznań.

 

Dzięki współpracy z KS AZS AWF Poznań możemy korzystać

z obiektów uczelnianych i sprzętu specjalistycznego. Zawodnicy klas sportowych reprezentują klub w rozgrywkach ligowych na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim we wszystkich kategoriach wiekowych. W naszym gronie jest wielu reprezentantów kadry wojewódzkiej i kadry narodowej do lat 18.

 

  • Starujemy w rozgrywkach ligowych w kategorii juniora, juniora młodszego, juniorek młodszych, młodzików i dzieci.

 

Do ostatnich najważniejszych osiągnięć z 2015 roku należy:

Mistrzostwo Wielkopolski w kategorii młodzika

I miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzika

II miejsce w Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodziczek

1

Startujemy również w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w unihokeju i oto osiągnięcia z roku szkolnego 2014/2015:

III miejsce w Poznaniu dziewcząt SP 25

III miejsce w Poznaniu dziewcząt G 41

III miejsce w Poznaniu chłopców G41

 2

 

  • Tradycją klas sportowych jest coroczny Mikołajkowy Turniej hokeja halowego dla wszystkich zawodników naszej szkoły połączony również z zabawą i konkursami dla rodziców. W świątecznej atmosferze około 120 zawodników prezentuje swoje umiejętności hokejowe, czerpiąc przy tym wiele radości zadowolenia. W tym roku turniej odbędzie się 19 grudnia na nowej hali AWF.

3

  • Podczas wakacji letnich corocznie organizujemy obozy sportowe, podczas których uczniowie biorą udział w zajęciach sportowych, ale również uczestniczą w wielu atrakcjach i wycieczkach. Dotychczas miejscami naszych zgrupowań były takie miejscowości jak: Jagniątków, Dymaczewo, Rewal.

4

  • Szkolenie hokeja w naszej szkole jest wspierane przez Młodzieżowe Centrum Sportu finansowane przez Urząd Miasta Poznania.

5

 

 

SUKCESY SPORTOWE NASZYCH HOKEISTÓW

Zawodnicy KS AZS AWF Poznań, a jednocześnie uczniowie klas sportowych naszej szkoły osiągnęli w sezonie 2014/2015 wiele sukcesów sportowych na szczeblu wojewódzkim i międzywojewódzkim.

W rozgrywkach ligowych, po 6 turniejach rozgrywanych w naszym okręgu, zespół chłopców uplasował się na I miejscu zdobywając tym samym tytuł MISTRZÓW WIELKOPOLSKI MŁODZIKÓW.


We wrześniu 2015 roku powyższy zespół brał udział w najważniejszej imprezie sportowej w tej kategorii wiekowej. Jak przystało na Mistrzów Wielkopolski, po bardzo dobrej i zaciętej grze w MIEDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTWACH MŁODZIKÓW zajęli I miejsce, zdobywając w tej kategorii wiekowej wszystkie tytuły mistrzowskie.

Zespół dziewcząt, również brał udział w Międzywojewódzkich Mistrzostwach hokeja na trawie. Turniej finałowy odbył się w czerwcu 2015 roku w Brzezinach. Dziewczęta nie przegrywając żadnego meczu, a remisując z drużyną Brzezin, tylko stosunkiem bramek uległy gospodyniom turnieju. Nie mniej za bardzo duży sukces naszych zawodniczek należy uważać zdobycie tytułu WICEMISTRZYŃ MIĘDZYWOJEWÓDZKICH MISTRZOSTW MŁODZICZEK.

Dzięki wsparciu finansowemu z Urzędu Miasta Poznań w ramach Młodzieżowego Centrum Sportu drużyny młodzieżowe naszej szkoły startują w rozgrywkach hokeja na trawie na poziomie Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Wielkopolskiego Związku Hokeja na Trawie.

obraz