w Poznaniu

„Do opuszczonej sali koncertowej wprowadza się nowa orkiestra. Sala ta uchodzi za przeklętą. Wieść głosi,że w piwnicach budynku przebywa tajemniczy upiór… Orkiestra daje inauguracyjny koncert. Dochodzi na nim do niespodziewanych wypadków. Dyrektor orkiestry postanawia zwrócić się o pomoc do światowej sławy detektywa – Herlacka Sholmesa. Czy i tym razem wspaniałemu mistrzowi dedukcji uda się rozwikłać tę skomplikowaną zagadkę.”

Dnia 29 października 2015 roku, uczniowie klas: 1d,2d,3d,4d,5d,6d, A1,B1, C1, C2, oraz Id gimnazjum razem ze swoimi wychowawczyniami wybrali się do Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu na spektakl „Upiór w orkiestrze”. Na wielkiej scenie mogliśmy zobaczyć ciekawy spektakl, który był połączeniem muzyki i słowa – oraz usłyszeć przepiękną klasyczną muzykę. Otwarcia spotkania dokonał pan Maciej Nowak – szef artystyczny Teatru Polskiego w Poznaniu oraz pani dyrektor Zakładu Opiekuńczo – Leczniczego i Rehabilitacji Medycznej w Poznaniu – Filia Owińskach.

Na scenie można było zobaczyć Orkiestrę Symfoniczną Teatru Wielkiego im. Stanisława Moniuszki w Poznaniu: Marcin Sompoliński – dyrygent, Jaromir Trafankowski – dyrektor, Andrzej Ogórkiewicz – Herlack Sholmes, Tomasz Raczkiewicz – narrator.

Na koniec spotkania uczniowie otrzymali od organizatorów prezenty.

Udział naszych uczniów w koncercie był możliwy dzięki projektowi: „Poprawa jakości opieki nad osobami niesamodzielnymi, z zaburzeniami psychicznymi i niepełnosprawnymi”  – Filia ZOLiRM w Owińskach.

Bardzo dziękujemy za zaproszenia!

Kinga Haremza, Aleksandra Bembenek, Aleksandra Sobieska,

Ewa Florkowska, Wiesława Kaczmarek, Anna Czekalska, Beata Sarna