logotyp_poznan_dla_wiaruchny  

„Nasza szkoła w bieżącym roku szkolnym bierze udział w projekcie pt. „Poznań dla wiaruchny i łynych”, którego celem jest pokazanie, czym jest poznańskość i na ile ona może być ciekawa dla osób z zewnątrz. Organizatorzy projektu podkreślają: „Chcemy pochwalić się dawnym i współczesnym Poznaniem i osiągnięciami naszego regionu. Motywem przewodnim [jest] miasto, wydarzenia i ludzie w nim mieszkający: kiedyś i dziś. Ważną rolę spełnia także gwara poznańska, którą uczestnicy wykorzystają do przygotowania niektórych elementów projektu. Głównym celem projektu jest zwiększenie poczucia świadomości,  związanej z tożsamością regionalną wśród nauczycieli, uczniów i ich rodzin” (źródło: https://odn.poznan.pl/sub,pl,poznan-dla-wiaruchny-i-lynych.html). W realizację projektu zaangażowani są wszyscy uczniowie klasy II c (Gimnazjum), a liderkami są: Natalia Polowy oraz Aleksandra Zalewska, które pracują pod kierunkiem p. Renaty Pawlak.

Natalia oraz Ola wraz z nauczycielem wzięły udział w dwóch spotkaniach warsztatowych organizowanych przez Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu, podczas których pracowały nad poznańskim webquestem, odwiedziły Muzeum Bambrów, zaprojektowały plakat, wysłuchały trzech prelekcji, zapoznały się z rolą gwary we współczesnym świecie, miały okazję porozmawiać o wyrażeniach gwarowych z Jackiem Hałasikiem”.

W załączeniu fotorelacja z uczestnictwa w projekcie (zdjęcia pochodzą ze strony ODN w Poznaniu: https://odn.poznan.pl/sub,pl,poznan-dla-wiaruchny-i-lynych.html)

http://gimnazjum41.blogspot.com/