Nasza szkoła to idealny przykład na to, jak można połączyć ze sobą tradycję i nowoczesność, konsekwentnie realizowaną misję wychowawczą i dobrą zabawę,  teorię z doświadczeniem. W pięknych i zabytkowych budynkach naszej szkoły zaskoczą wszystkich nowoczesne sale lekcyjne i pracownie przedmiotowe, w których wykorzystujemy najnowsze zdobycze techniki informacyjnej, wykonujemy doświadczenia, realizujemy projekty, co w znacznym stopniu przyczynia się do przyswajania wiedzy przez uczniów.

Wiele przedmiotów w naszej szkole np. historia, język angielski i niemiecki realizowana jest poprzez programy autorskie, współpracujemy z wieloma instytucjami, dzięki czemu nasi uczniowie mogą brać udział w wielu interesujących wydarzeniach zupełnie za darmo.

Wszystkich , którzy nie wyobrażają sobie szkoły bez sportu mile zaskoczą dwie sale gimnastyczne wyposażone min. w ścianki wspinaczkowe, boisko ze sztuczną nawierzchnią oraz profesjonalna bieżnia.

Dbamy o to, aby wszyscy nasi uczniowie  mieli  możliwość prawidłowego i pełnego rozwoju, dlatego nieustająco monitorujemy ich osiągnięcia, konsultujemy z rodzicami i specjalistami, opracowujemy Indywidualne Programy Edukacyjne. Preferujemy jednozmianowy system nauczania.

Uczniowie w oddziałach gimnazjalnych mogą kształcić się w klasach o następujących profilach:

klasa sportowa o profilu hokej na trawie, z podpisaną współpracą z AZS AWF,

– klasa integracyjna

– klasa patronacka patronat IPN Poznań, IH UAM, Mała Skala Toruń

Chcesz zdobywać wiedzę przez doświadczenie? Uczyć się nie tylko z książek? Brać udział w ciekawych warsztatach, wyjściach, spotkaniach z przedstawicielami innych kultur? Jeśli tak Klasa Patronacka jest właśnie dla Ciebie.

Uczniowie tej klasy w ciągu trzyletniego cyklu nauki w gimnazjum uczestniczą w szeregu zajęć dodatkowych takich jak : historia, j. angielski, j. niemiecki, zajęcia laboratoryjne z chemii, biologia, geografia. Większość z tych zajęć realizowana jest poprzez innowacje programowe nauczania, a godziny wpisane są w tygodniowy plan lekcji.  Biorą udział w wielu wydarzeniach kulturalnych, zwiedzają ciekawe miejsca, poznają interesujących ludzi. Wiedzę często zdobywają poprzez doświadczenie, wzruszenie i  dobrą zabawę.

Patronem naszej klasy jest Instytut Pamięci Narodowej w Poznaniu, Wydział Historyczny Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza oraz Mała Skala z Torunia. Dzięki patronatom mamy możliwość uczestnictwa w wielu ciekawych, a jednocześnie zupełnie darmowych dla naszych uczniów wydarzeniach.

Sposób nauczania w Klasie Patronackiej przekłada się na wysokie wyniki w nauce uzyskiwane przez uczniów.

Na zamieszczonych poniżej zdjęciach można zobaczyć  niewielki wycinek tego co już  się w tej klasie wydarzyło.