w Poznaniu

Jubileusz 115- lecia naszej szkołyJubileusz 

Z dumą i radością wszystkim oznajmiamy:

115 letnią szkołę posiadamy!

Dziś świętujemy tej szkoły urodziny,

Więc hucznie i wesoło je obchodzimy.

Jubilatka zacnych gości zaprosiła,

Bo gościnność to od lat jej wielka siła.

Dnia 17 maja 2024 roku świętowaliśmy jubileusz 115 rocznicy powstania szkół przy ul. Prądzyńskiego w Poznaniu i 80. rocznicę bitwy o Monte Cassino. To było piękne i bardzo ważne dla nas wydarzenie. Uroczyste obchody rozpoczęły się o godzinie 11 w centralnym miejscu szkolnego dziedzińca, gdzie stanęła okazała, pięknie udekorowana scena. Podczas części oficjalnej odczytano Apel Poległych oraz złożono kwiaty pod tablicami pamiątkowymi. Wręczono również przyjaciołom szkoły, wykonane specjalnie na tę okoliczność medale. Życzeniom i gratulacjom nie było końca. Pani dyrektor Magdalena Katarzyńska – Radomska otrzymała z rąk Wielkopolskiego Kuratora Oświaty specjalne wyróżnienie, które zadedykowała wszystkim członkom społeczności szkolnej.

Część artystyczna przygotowana przez nauczycieli i uczniów ukazywała historię naszej szkoły na przestrzeni lat: od początków jej istnienia do czasów współczesnych. Kolejne scenki obrazujące szkolną codzienność spotkały się z dużym entuzjazmem widzów. Uczniowie zaprezentowali również swoje wszechstronne uzdolnienia podczas Parady Talentów. 

W tak wielkie przedsięwzięcie zaangażowana była cała społeczność szkolna. Przygotowano okolicznościowe wystawy zabytkowych kronik szkolnych, fotografii i trofeów sportowych. Wydano pamiątkowe publikacje książkowe: wspomnienia absolwentów i przyjaciół szkoły oraz tomik wierszy napisanych przez naszych uczniów i nauczycieli. Dziękujemy tym, którzy włączyli się w organizację jubileuszu, a wszystkim szanownym gościom, rodzicom, absolwentom i uczniom składamy podziękowania za wsparcie i udział w tej wyjątkowej uroczystości!